MMČR v rallycrossu: V kotlině chyběly vozy nejsilnější divize SuperCars

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Na závodišti Sedlčanská kotlina se jel v neděli 5. května letošní druhý závod Mezinárodního mistrovství České republiky (MMČR) v rallycrossu. Do programu byl zařazen i rallykrosový závod České trofeje historických automobilů a také závod bugin KartCross Mascom Cup 2019. V závodě MMČR se v rozjížďkách na startovní čáru postupně postavilo v pěti soutěžních divizích celkem 25 závodníků. Z toho 23 českých jezdců, punc mezinárodnosti tomu dodávali Lukas a Rafael Dirnbergerovi z Rakouska.

Ve většině divizí bylo o účastnících finále rozhodnuto už předem, neboť v nich startovali tři, respektive čtyři závodníci. Výjimkou byla divize National 1600, kde startovalo deset jezdců. V divizi Super 1600 zvítězil Tomáš Krejčík s vozem Škoda Citigo, divizi National 1600 vyhrál Matěj Šenk s vozem VW Polo. Roman Častoral s vozem Opel Astra OPC se v kotlině zapsal jako vítěz divize SuperTouringCars do 2000, ve stejné divizi vozů nad 2000 ccm zvítězil Tomáš Mičík s vozem značky Škoda Fabia Mk1. V divizi SuperTouringCars do 1600 si prvenství ze Sedlčan odvezl Marek Honzík a jeho Peugeot 106.

Do úvodního rallycrossového závodu České trofeje historických automobilů se přihlásilo jen třináct jezdců. V kategorii historických vozů do 1600 prvenství v Sedlčanské kotlině získal Michal Sklenář a jeho vůz Honda CRX. V kategorii historiků nad 1600 zvítězil Tomáš Zajíc s vozem značky Ford Escort. Kalendář závodů KartCross Mascom Cupu 2019 je hodně nabitý a tak v Sedlčanech se jel už jeho třetí závod. V něm na kotlině zvítězil Michal Benda s buginou Yamaha R6. Domácí jezdec Jakub Mrvka skončil na čtvrtém místě.