Fotbalisté Tatranu postoupili v poháru

SEDLČANY – Prvním kolem odstartoval ve středu 11. září Pohár Středočeského krajského fotbalového svazu ročníku 2013/2014. Jedná se o obdobu Poháru České pošty, s tím, že do středočeského poháru se přihlašují mužstva z krajských soutěží. Do prvního pohárového kola letošního ročníku se kvalifikovalo, nebo bylo přímo nasazeno, 32 mužstev. Los prvního kola poslal fotbalisty Tatranu Sedlčany do Jílového. Tedy mužstva, které v létě sestoupilo z krajského přeboru a momentálně vede jednu ze dvou skupin krajské 1.A třídy. Tatran po solidním výkonu porazil FC Jílové 2:0 a postoupil do druhého kola.

První poločas utkání FC Jílové – Tatran Sedlčany byl oboustranně vyrovnaný. Problémy hostům dělal především bývalý český reprezentant Jiří Novotný, který v roli zadního hráče nepouštěl sedlčanské fotbalisty moc do šancí. Domácí se dostali do dvou šancí, obě však s přehledem vyřešil brankář Tatranu Mošnička. „Druhá půle už byla s naší strany lepší, přesto až do 73. minuty byl stav bezgólový. Nejdříve domácí gólman zlikvidoval vyloženou šanci Dvořáka a pak i v 67. minutě výbornou hlavičku Repetného. V 74. min. přišla učebnicová akce trojice Soldát, Repetný a zakončující Valsa vstřelil naši první branku. O dvě minuty později poslal Ségl kolmou přihrávku na Martina Valsu a ten stanovil konečný stav 2:0 pro Tatran,“ popsal ve stručnosti vývoj utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.

Po Jílovém však čeká na fotbalisty Tatranu Sedlčany tvrdší oříšek – 6. kolo krajského přeboru. V neděli 15. září nastoupí doma proti mužstvu TJ Jíloviště, které zatím ještě v krajském přeboru neprohrálo. Přestože se jedná o nováčka v přeboru, tak je momentálně s devíti body na solidním šestém místě tabulky. Tým vyniká podle posledních výsledků především v obranné činnosti, vždyť v předchozích pěti kolem dostal jen tři branky. Ve svém středu má dostatek zkušených fotbalistů, kteří přišli do Jíloviště především z pražských klubů.