Fotbalisté Tatranu rozstříleli Čelákovice

ČELÁKOVICE – Většina zápasů 11. kola krajského přeboru ve fotbale se hrala už v sobotu 19. října. Mezi nimi bylo také dopolední utkání fotbalistů Tatranu Sedlčany na hřišti SK Unionu Čelákovice. Tedy mužstva, které v minulém ročníku neuspělo v divizi a sestoupilo do krajského přeboru. Už před výkopem bylo jasné, že fotbalistům sedlčanského Tatranu půjde v zápase o hodně. To proto, že mužstvo Čelákovic v krajském přeboru mělo po deseti odehraných kolech jen devět bodů a bylo podobně jako Tatran Sedlčany ve spodní části tabulky na 12. místě. Výsledek utkání nakonec předčil všechna očekávání, sedlčanští fotbalisté nastříleli Unionu Čelákovice do poločasu pět branek a celkově zvítězili vysoko 7:2 (5:2).

Tatran prvně udeřil v 11. minutě, to když si na kolmou přihrávku Dvořáka naběhl Valsa a šel s míčem až do branky – 0:1. Podruhé se hráči Tatran radovali v 15. minutě, kdy po levé straně utekl Lípa a střílenou přihrávku na Valsu si srazil domácí hráč do vlastní branky. Následně domácí branku dvakrát po sobě ohrožoval Lípa. V 23. minutě utekl po pravé straně Soldát a posadil míč na hlavu Valsy. Ten ale ve vyložené pozici minul branku. Došlo na pravidlo nedáš dostaneš – hned s protiútoku domácí snížili při zaváhání golmana Mošničky a vlastní brance Brotánka na 1:2. Kanonáda hostujícího Tatranu pokračovala dál, po narážečkách mezi Valsou a Dvořákem skončil míč s kopačky Dvořáka vršovickým dloubákem v síti domácích potřetí. Následoval 37. minuta a v ní kolmá přihrávka Dvořáka na Valsu, který díky důrazu překonal vybíhajícího brankáře domácích a dobíhající Lípa nemohl netrefit prázdnou branku – 1:4. Vzápětí domácí však snížili na 2:4. V poslední minutě prvního poločasu si naběhl na kolmou přihrávku za obranu Pudil, předložil míč sprintujícímu Valsovi a do kabin se šlo za stavu 2:5.

Fotbalisté Tatranu si zvykají na čtyřku. To je počet gólů, které pravidelně dostávají

Druhý poločas přinesl „pouze“ dvě branky, obě v síti domácích. Nejprve v 53. minutě rozehrál Ségl trestný kop na Brotánka a ten přidal do sítě domácích šestý gól. V té době to už Čelákovice zabalili a tak v 74. minutě hostující Tatran přidal domácím ještě jednu branku. To Dvořák vybojoval míč, posunul ho na Brotánka a ten prošel až před brankáře a zvýšil na konečných 2:7. Hosté měli v závěru ještě další šance, ale žádnou už neproměnili.

„Čelákovice mohly klidně od nás ‚dostat desítku‘, ale zůstalo u sedmičky,“ glosoval výsledek utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany a pokračoval: „Trenér před zápasem hráče upozornil, že domácí hrají především dobře dopředu. Zato stopéři že jsou pomalí, nepohybliví a je možné kolem nich projít. Což se v zápase stoprocentně potvrdilo. Hrál se zápas o šest bodů a Tatran ho zvládl na výbornou, ale to neznamená, že v naší hře nebyly chyby. Hlavně v defenzivě a pak za vysokého stavu, kdy už nebyla v pořádku ani koncovka. Pochvalu tentokrát bez rozdílu zaslouží celé mužstvo. Teď je důležité potvrdit body doma proti Sokolu Vraný a potom jedeme hrát dvakrát po sobě ven o šest bodů do Semic a Klecan.“