Fotbalisté Tatranu zimují na 13. příčce

SEDLČANY – Poslední podzimní kolo fotbalového Ondrášovka krajského přeboru mělo v sobotu na programu šest a v neděli dva zápasy. Z těch sobotních zajímal fotbalisty Tatranu Sedlčany především zápas Čelákovic s Nymburkem, neboť mužstvo Čelákovic se po výhře 4:2 dostalo v tabulce před Tatran. Ten se mohl vrátit na 12. příčku tabulky pouze za předpokladu, že v neděli 17. listopadu doma porazí výborné mužstvo Benátek nad Jizerou. Bilanci s tímto týmem měl Tatran před výkopem hodně špatnou, v posledních třech ročnících krajského přeboru s Benátkami pětkrát prohrál. Povzbuzením pro fotbalisty Tatranu měla být jediná výhra 6:0 nad Benátkami z letošního jara. Jak ukázalo nedělní utkání, byla to jen výjimka, Tatran Sedlčany opět podlehl mužstvu SK Benátky nad Jizerou, tentokrát 1:3 (0:0).

Bezbrankový první poločas přinesl oboustranně rychlý a kvalitní fotbal, avšak s minimem vyložených šancí. Tu největší si vytvořili v 10. minutě hosté, ale střela zblízka skončila jen na tyči. Dobrou příležitost měli po rychlém útoku o tři minuty později také domácí, ale slabá střela zpoza velkého vápna hostujícího gólmana neohrozila. Druhá půle dál přinášelo zajímavý fotbal, ale góly stříleli pouze hosté. První vsítil v 61. minutě Škarecký, druhý přidal o sedm minut později Martin Korec. Také třetí branku utkání, tentokrát však do vlastní sítě, si dal hostující Třasák a na konečných 1:3 zvýšil v třetí minutě nastavení podél vybíhajícího brankáře Mošničky hostující Sosnovský. Zápas sledovalo za typicky podzimního počasí 120 diváků.

Záznam utkání

Podle vedoucího mužstva Tatranu Sedlčany Jiřího Voráčka si domácí prohráli utkání sami neproměněnýma šancemi za ještě bezbrankového stavu. „Tatran doma prohrál i zásluhou pomezního rozhodčího, který dvakrát pustil ofsajd a hosté z toho skórovali. Nemůžeme tvrdit že to udělal úmyslně, ale příčinou bylo jeho špatné postavení při posuzování ofsajdové pozice! Nechceme ale brečet nad rozlitým mlékem, mužstvo je odhodláno udržet krajský přebor v Sedlčanech i nadále,“ dodal.

Otloukánek domácí fanoušky nezklamal. Od Psár dostal šest gólů a zůstává poslední

_____________________________________________________

Redakční komentář:
Chceme hrát v horní části tabulky, tvrdí před začátkem každé nové sezony sedlčanští fotbalisté a jejich vedení. Jenže pohled do tabulky po odehrání podzimní části krajského přeboru je pro Tatran a jeho fanoušky neveselý. Z patnácti utkání dokázali fotbalisté Tatranu jen třikrát vyhrát (jednou doma, dvakrát venku) a venku také jednou remizovat. Na svém kontě mají jen 11 bodů při skóre 25:34. V tabulce pravdy minus 11 bodů. Podobně to vypadalo i po loňském podzimu, kdy na svém kontě měli 13 bodů za čtyři výhry a jednu remízu při skóre 28:41. Na jaře však „mákli“, získali dalších 23 bodů a skončili nakonec desátí. Stejně tak matně se potáceli v krajském přeboru sedlčanští fotbalisté v sezóně 2011/2012, tehdy jim po podzimu patřilo za zisk 17 bodů 11. místo. Na záchranu, a konečné 13. místo, jim pak na jaře 2012 dopomohl zisk dalších sedmnácti bodů. Věřme, že Tatranu bude stejně jako dvě minulé sezony opět přát na jaře štěstí. Přejme mu ho i my, kteří máme sedlčanský fotbal rádi a stejně tak rádi bychom ho viděli v krajském přeboru také na začátku příštího podzimu roku 2014!