Krize fotbalového ‚Áčka‘ se prohlubuje

SEDLČANY – Čtyřmi zápasy v sobotu 31. srpna a čtyřmi v neděli pokračoval o víkendu Středočeský krajský přebor ve fotbale. Ve čtvrtém soutěžním kole hostili v neděli 1. září fotbalisté Tatranu Sedlčany na domácím stadionu mužstvo Tatran Rako Rakovník. V minulém ročníku krajského přeboru sedlčanští fotbalisté s Tatranem Rakovník oba zápasy prohráli – na podzim 2012 venku nedali ani gól a utkání skončilo 0:4, zjara 2013 se podobná situace opakovala i doma, když Tatran Sedlčany prohrál 1:3. Nic nového pro domácí v tomto směru nepřineslo ani nedělní utkání, Tatran Sedlčany znovu doma prohrál, tentokrát 3:4 (2:1).

V prvním poločase byla hra vyrovnaná a prakticky oba týmy proměnily šance, které měly. Do vedení šli fotbalisté Tatranu Sedlčany už v 15. minutě Dvořákem, z vedení se však neradovali dlouho. O dvě minuty později Rakovník srovnal na 1:1. Přesto do kabin se šlo lépe domácích, kteří v 27. minutě vstřelili Čejdou druhý gól. Jenže po přestávce zapomněli nejspíš domácí v kabinách bojovnost a tak poměrně rychle hosté v 52. minutě srovnali na 2:2. Od té doby Rakovník převzal iniciativu, začal ještě více bojovat a výsledkem byl třetí gól v síti domácího Tatranu. V té době už vázla domácím kombinace, přesto všechny síly vrhli do útoku. Srovnat na 3:3 se jim ještě šťastně podařilo střelou ze skrumáže do hostujícího obránce, od kterého se míč skrz nohy brankáře dokutálel do branky.

Poslední slovo patřilo ale hostům, kteří tři minuty před koncem Kučerou vstřelili vítěznou čtvrtou branku. „V žádném případě se nechceme vymlouvat na rozhodčí. Branky které jsme už dostali byli laciné a po našich hloupých chybách. Když k tomu přidáme co dokážeme zazdít, tak se nikdo nemůže divit, že jsme bez bodů poslední! Teď nás v sobotu čeká zápas v Novém Strašecí, kterému se rovněž po sestupu z divize nedaří. Pro nás to bude zápas pravdy, který ukáže jestli patříme do krajského přeboru. Já věřím že se odrazíme v tomto zápasu ode dna!“ řekl po zápase Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.

Série porážek u fotbalistů Tatranu Sedlčany trvá. Na domácím hřišti padli s SK Poříčany

Průběžnou tabulku krajského přeboru vede MFK Dobříš s deseti body, stejně bodů mají i druhé Ovčáry. Tatran Sedlčany naopak nadále zůstává po čtyřech zápasech na posledním místě bez bodu, rakovničtí fotbalisté se posunuli z 10. na sedmé místo.  „Áčko“ tak nakonec bylo jediným sedlčanským mužstvem, které o víkendu prohrálo. Příklad v krajských soutěžích by si především mělo vzít z mladších žáků Tatranu, kteří Tatran Rakovník rozstříleli doma 15:1. Také starší žáci porazili ve své věkové kategorii Rakovník 2:1. Se stejným soupeřem se vedlo též dorostencům Tatranu Sedlčany, když mladší vyhráli v Rakovníku 3:1 a starší dorostenci remizovali 1:1. Také rezervě mužů Tatranu se v okresním přeboru dařilo, v Pičíně „Béčko“ vyhrálo 5:0.