Pouťový mistrák Tatran doma vyhrál

SEDLČANY – Středočeský krajský fotbalový přebor pokračoval o víkendu svým druhým kolem. Fotbalisté Tatranu Sedlčany v něm o pouti v neděli 21. srpna hostili v domácím prostředí fotbalisty Mnichova Hradiště – Mnichohradišský SK. Tatran Sedlčany na domácím stadionu před návštěvou více jak 300 diváků nezaváhal a  do tabulky si tak připsal první tři body.

„Do utkání s Mnichovohradišským soupeřem Tatran Sedlčany nastoupil bez chybějících hráčů Bartoše a Soldáta. Zápas byl s naší strany hodně nervozní, nohy hráčům svazovala nervozita a zodpovědnost neztratit doma body. A tak víc než se soupeřem jsme bojovali s nervozitou a velkým vedrem. Přesto že naše obrana v novém složení hrála dobře, nepřítomnost Bartoše byla znát – chybělo jeho pověstné hej, hej a mluvení na hráče. V prvním poločase jsme si vytvořil čtyři výborné šance ke vstřelení gólu.Ve 13. minutě se řítil na branku Martin Valsa po přihrávce Fejtla, ale střílel nad. Ve 23. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Havel. O dvě minuty později mohl skórovat Fejtl, který šel po přihrávce M. Valsy sám na brankáře, ale klička brankáři se mu nezdařila,“ popsal úvodní půlhodinu zápasu manažér mužstva Jiří Voráček.

„Fotbalisté Tatranu se konečně dostali ke skórování ve 32. minutě. Po rohovém kopu Matouška se na zadní tyči prosadil hlavou Martin Havel – 1:0. Ve 40.  minutě mohl navýšit skóre Spálenka, kdy po pěkné akci M. Valsy s Matouškem šel sám na brankáře, ale dostal se blízko k němu a jen ho trefil do ruky.V druhém poločase jsme hrozili s brejků, ale ani jeden pro špatnou přihrávku jsme nedotáhli k brance. Hosté za celý zápas měli jednu šanci, když po kopu s rohu mířil nehlídaný hráč hlavou vysoko nad. Nakonec zůstali body doma, za to si zaslouží naše mužstvo pochvalu, nejlépe zahrál Dušan Pudil,“ doplnil vedoucí A mužstva Tatranu Sedlčany.