Prvenství v nejsilnější divizi obhájil v kotlině opět polský jezdec Staniszewski Zbigniew

SEDLČANY – V areálu závodiště Sedlčanská kotlina se jel o uplynulém víkendu letošní pátý závod FIA Zony střední Evropy (ZSE) a současně i závod mistrovství (MMČR) České republiky a Slovenské republiky. V prvních sobotních rozjížďkách se na startovní čáru postupně postavilo v šesti soutěžních divizích necelých 40 vozů. Převahu mezi nimi měli v Sedlčanech tradičně čeští závodníci, do kotliny ale přijeli také závodníci z Rakouska, Polska, Maďarska a Slovenska.

V divizi Super Cars zvítězil v kotlině, stejně jako před měsícem, polský závodník Staniszewski Zbigniew s vozem Ford Fiesta RX MK8, divizi Super 1600 ovládl v Sedlčanech Lukáš Pech s vozem VW Polo. V Divizi National 1600 se nejlépe dařilo Markovi Honzíkovi s vozem Renault Tingo. Roman Častoral s vozem Opel Astra OPC se v kotlině zapsal jako vítěz divize Super Touring Cars do 2000, ve stejné divizi vozů nad 2000 zvítězil český závodník Ondřej Šenk s vozem značky Škoda Fabia MK3. V divizi SuperTouringCars-1600 se stal vítězem Jiří Čermák s vozem Honda Civic.

Do dvoudenního programu byl zařazen i rallycrosový závod České trofeje historických automobilů a také závod bugin KartCross Mascom Cup 2023. Diváci v trofeji historiků viděli v kotlině celkem devatenáct závodníků. V kategorii historických vozů do 1600 si prvenství ze Sedlčan odvezl Pavel Koutný a jeho vůz Škoda 130 LR. V kategorii nad 1600 zvítězil Michal Vyhnal s vozem VW Golf III. V kategorii HA 4×4 zvítězil Luboš Čížek s AUDI S2 RX. V závodě Kartcross Mascom Cupu 2023 zvítězil Josef Švorc s buginou Yamaha R6.

Ilustrační foto: David Krátký