Sestupem ohrožená Dobříš deklasovala v sobotu fotbalisty Tatranu Sedlčany 6:2

SEDLČANY – Krajský fotbalový přebor měl o víkendu na svém programu předehrávané 30. soutěžní kolo. Šest utkání tohoto kola se hrála v sobotu 8. června, mezi ně patřilo i derby domácího MFK Dobříš s fotbalisty A mužstva Tatranu Sedlčany. Na podzim Tatran s tímto mužstvem doma vyhrál 2:1, takže se čekalo poměrné vyrovnané utkání. Jenže vše bylo jinak, sestupem ohrožení domácí zabojovali a vyhráli jarní derby rozdílem čtyř gólů.

Sedlčanští tentokrát udrželi nerozhodný výsledek až téměř do konce prvního poločasu. Šest minut před jeho závěrem se patrně hosté už viděli v kabinách, což jim přeneslo po rohových kopech dva góly v jejich brance. Po šesti minutách druhé poloviny utkání snížil dvoubrankové vedení Dobříše hostující Štemberk hlavou na 1:2. Zdálo se, že se hosté chytli…

Jenže to byl o osm minut později opět Puchmajer, který tečovanou střelou zvýšil vedení Dobříše na 3:1. Za dalších pět minut přidal domácí Procházka čtvrtý gól Dobříše. Hosté na to odpověděli za další minutu Repetným gólem na zadní tyč. V posledních šesti minutách přidal domácí Petrlík dva góly a bylo hotovo. V posledním utkání Krajského přeboru ročníku 2023/2024 hostí už v pátek 14. června od 18 hodin Tatran Sedlčany SK Tochovice.

MFK Dobříš – Tatran Sedlčany
6:2 (2:0)
Góly: 42. Talůžek, 44. a 59. Puchmajer, 64. Procházka, 84. a 90. Petrlík – 51. Štemberk, 65. Repetný
Žluté karty: 53. Puchmajer, 82. Liška – 74. Hanuš
Rozhodčí: Nehasil – Kubečka P., Kubečka M.