Tatran nedokázal v Semicích vstřelit gól

SEMICE – Středočeský krajský přebor ve fotbale měl o víkendu na svém programu předposlední podzimní kolo. Fotbalisté Tatranu Sedlčany zajížděli v neděli 10. listopadu na hřiště Sokola Semic, které před výkopem ztrácely na mužstvo Tatranu pouze jeden bod. Sedlčanští fotbalisté chtěli i tady, podobně jako před týdnem v Klecanech, získat maximum, jenž by jim pomohlo vzdálit se Semicím o čtyři body. Poslední vzájemná utkání v minulém ročníku krajského přeboru vyzněla jasně pro Semice, které nejprve na podzim 2012 porazily v Sedlčanech Tatran 3:2 a na jaře 2013 odjeli sedlčanští fotbalisté ze Semic s porážkou 2:5.

Tentokrát hrstka diváků neviděla v neděli na semickém hřišti ani jednu branku, utkání místního AFK s Tatranem Sedlčany skončilo bezgólovou remízou 0:0. Fotbalisté Tatranu byli v utkání od prvních minut lepším mužstvem, ale jak je jejich, pro soupeře „dobrým“ zvykem, zahazovali jednu šanci za druhou. Domácí si vytvořili za první poločas jedinou šanci, ale také při ni selhala zakončujícímu hráči muška. Podobně vypadal i druhý poločas, kdy v 65. minutě střílel Dvořák z dobré pozice nad a Valsa o tři minuty později trefil ve vápně jen brankáře. V 84. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu za sražení Valsy, ale rozhodčí byl jiného mínění. O dvě minuty později mohli naopak hosté ze Sedlčan děkovat svému brankáři Mošničkovi, když nohou zabránil jistému gólu po sólu domácího kapitána Koštíře. Úplný závěr zápasu patřil ještě dvěma střelám Dvořáka a Senfta, ale ani ty si nenašly cestu za záda domácího gólmana.

Záznam utkání

„Na tutovky jsme jasně vyhráli, ale zápas se hraje na branky a ty tradičně celý podzim zahazujeme. Přesto si mužstvo zaslouží pochvalu, protože zápas chtělo vyhrát a po dlouhé době jsme neinkasovali laciný gól,“ krátce utkání zhodnotil Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany. Tatran nadále zůstává s jedenácti body na dvanáctém místě, 13. AFK Sokol Semice má bodů deset, 14. Union Čelákovice devět. Na patnáctém místě FK Čáslav B zatím získal bodů osm a poslední Klecany mají šest bodů. Definitivní tečku za podzimní částí krajského přeboru udělá v sobotu 16. a v neděli 17. listopadu poslední soutěžní kolo letošního roku. V něm Tatran Sedlčany hostí v neděli druhý tým tabulky SK Benátky nad Jizerou. Zápas začíná na městském stadionu už v půl druhé odpoledne.