Tatran dostal od Čáslavi „nakládačku“

STŘEDNÍ ČECHY – Rozlosování krajského fotbalového přeboru přisoudilo Tatranu Sedlčany v devátém kole B mužstvo FK Čáslavi. Fotbalisté Tatranu už týden dopředu měli z utkání obavy, neboť ne jenomže  hráli na hřišti soupeře, ale béčko Čáslavi mohli posílit i hráči druholigového A týmu. Obavy sedlčanských fotbalistů se v neděli 9. října naplno projevily – Tatran si odvezl z Čáslavi vysokou porážku 1:6. O výsledku bylo rozhodnuto už po pětačtyřiceti minutách, kdy Tatran v poločase odcházel do šaten s výsledkem 0:4. Tatran Sedlčany po tomto utkání klesl na 11. místo, když jeho střelecká potence je společně s Čáslaví druhá nejhorší ve Středočeském krajském přeboru. Podobně má Tatran i druhou nejhorší obranu, do jeho sítě padlo v devíti utkáních 24 gólů.

„Hned od začátku zápasu bylo vidět, že naši hráči poctivě sledovali v pátek výkon naší reprezentace proti Španělsku a v prvním poločase se mu vyrovnali na 120%! První branku vstřelila Čáslav už ve třetí minutě, druhou v jedenácté a třetí v 35. minutě. Brankou „do šatny“ nás soupeř vyprovodil z hřiště v 45. minutě – 4:0. Po důrazné domluvě v kabině jsme nastoupili do druhé půle lépe a ve 48. minutě Bosákův dlouhý výkop našel v pokutovém území Čáslavi Martina Valsu a ten dokázal přeskočit domácího brankáře a hlavou skórovat – 4:1. Čáslav však ještě přidala dvě branky a bylo dohráno…

Co dodat k zápasu? Znova jsme venku hráli tragicky, domácí byli ve všech činnostech lepší, byli důraznější, rychlejší, přesnější v přihrávkách, přehrávali nás v osobních soubojích a dařilo se jim v koncovce. Celé naše mužstvo hrálo špatně a realizační tým si marně láme hlavu v čem to je. Mladý tým by měl být spíš nervozní doma a na hřišti soupeře hrát bez zábran, ale opak je pravdou,“ komentoval utkání vedoucí A mužstva Tatranu Jiří Voráček.