Tatran dřel, Ovčáry chytře střílely góly

SEDLČANY – Krajský fotbalový přebor pokračoval o víkendu desátým kolem, do konce podzimní části tak každému mužstvu zbývá sehrát už jen pět zápasů. Na městský stadion do Sedlčan přijelo v neděli 13. října vedoucí mužstvo přeboru, Sokol Ovčáry. Tedy mužstvo, které v soutěžním ročníku 2012/2013 skončilo celkově na druhém místě, ale o postup do divize zájem nemělo. Bilanci s fotbalisty Ovčár měl domácí Tatran v minulém ročníku negativní, na podzim 2012 prohrál v Ovčárech 0:2 a ani letos v červnu se sedlčanským fotbalistům nepodařilo Ovčáry porazit. Doma tehdy na stadionu Taverny prohráli 2:4. Také tentokrát domácí na Sokol Ovčáry nevyzráli a nezaslouženě prohráli 1:3. Tatran Sedlčany po této celkově už osmé porážce spadl s pouhými čtyřmi získanými body znovu na poslední místo tabulky.

Utkání se hrálo za příjemného podzimního počasí před návštěvou 160 diváků. Oba týmy šly od začátku do utkání s plným nasazením, výsledkem byly ale jen dvě žluté karty na straně hostů a jedna u domácích. Přibližně do 15. minuty byla hra vyrovnaná, pak se začali víc prosazovat hosté. V 18. minutě otevřel skóre z rychlého útoku po pravé straně hostující Janda. Také v dalších minutách hosté byli techničtější a domácí se většinou jen bránili. Kolem 30. minuty se domácí víc osmělili a častěji se dostávali na půlku soupeře. Jenže nepřesnost domácích přihrávek nahrávala hostům, jejichž střela v 32. minutě z dobré pozice naštěstí šla nad branku. V dalším minutách se hra přelévala od branky k brance, ale ani jedno mužstvo si šanci k vstřelení gólu nevytvořilo. A protože i střela domácích těsně před koncem první pětačtyřicetiminutovky z tresného kopu šla nad břevno, skóre 0:1 se už do poločasu nezměnilo.

Fotbalisté Tatranu stále čekají na své první vítězství. V sobotu prohráli v Nespekách

Úvodní minuty druhé půle patřily domácím, ale Bartoš ani nadvakrát nedokázal hlavou přesně usměrnit míč do soupeřovy branky. Hosté v té době se dostávali jen sporadicky na polovinu Tatranu, šance na vyrovnání měli domácí v 11. minutě, ale ani z hranice deseti metrů nedokázal nikdo z nich pořádně trefit míč. Snaha domácích fotbalistů o vyrovnání pokračovala dál, ale zkušení hosté s přehledem bránili vedení. Domácí se přece jen vyrovnání dočkali v 71. minutě, to se po rychém útoku a centru s pravé strany trefil do branky hostů Martin Valsa. Jenže radost domácím fotbalistů neměla dlouhého trvání, do vedení poslal hosty o tři minuty déle z rychlého brejku Ondrák. Šanci na vyrovnání měli domácí v 80. minutě, ale slabá střela ze sedmi metrů skončila v rukou hostujícího gólmana. Také v dalším minutách Tatran tlačil, ale toužebné druhé branky se z několika slibných šancí do konce zápasu nedočkal. Naopak těsně před závěrečným hvizdem hostující Maršner téměř z půlky hřiště vstřelil třetí branku, když přeloboval domácího golmana, který stál vysunutý daleko před vlastním velkým vápnem.

Záznam utkání

„Naši hráči zaslouží za předvedený výkon pochvalu, zápasu by určitě slušela remíza. Trenéři naordinovali proti vedoucímu týmu krajského přeboru zodpovědnou hru při bránění a vyrážení do útoku po získání míče. Tato taktika splnila očekávání, hosté si za celý zápas nevypracovali jedinou brankovou příležitost. Přesto dokázali zvítězit, když využili dvou našich zaváhání. Znova byl vidět rozdíl mezi námi a Ovčáry. Ty dokážou každou malou chybu potrestat a my většinou v takové příležitosti propadneme. Teď nás čeká v sobotu dopoledne utkání pravdy v Čelákovicích, kde budeme hrát o šest bodů,“ okomentoval utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu.