Tatran nenadchl a zaslouženě prohrál

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Krajský fotbalový přebor měl o víkendu na programu další sérii osmi zápasů druhého kola.  Tatran Sedlčany v neděli 18. srpna prvně na domácí trávníku hostil nováčka krajského přeboru, mužstvo MFK Dobříš. Pokud snad domácí fanoušci doufali, že fotbalisté Tatranu v novém ročníku předvedou lepší výkony než v minulém, museli být po devadesáti minutách hodně zklamáni. Tatran po mdlém výkonu, plném nepřesností a nesehranosti, zaslouženě prohrál 2:5 (1:2) a klesl na poslední místo průběžné tabulky.

Zápas začal oboustranně opatrně, oba týmy se snažily hlavně neudělat chybu. Do první šance se dostal už v 8. minutě domácí Soldát a poté i Lípa, ale ten místo aby v klidu trefil z několika metrů prázdnou branku, tak nepochopitelně nahrával zpět. Nemohoucnost domácích, kteří se snažili většinou vysokými míči překonat o hlavu větší obránce hostů, potrestala hostující Dobříš v 13. minutě, kdy k překvapení všech na trestný kop z více jak třiceti metrů domácí gólman vůbec nereagoval – 0:1. Za dalších pět minut přišla jedna z mnoha nepřesných přihrávek domácích a na ukazateli skóre se rozsvítil stav 0:2. O pět minut později snížil po faulu na Martina Valsu z pokutového kopu bombou pod břevno domácí Bartoš – 1:2. V 30. minutě mohlo být vyrovnáno, ale přiklepnutí Bartoše nevyužil Radek Valsa, když místo branky trefil jenom vedle stojícího obránce.

Po přestávce se domácí hráči vrhli za vydatné pomoci obránce Bartoše do útoku, ale celých patnáct minut však hráli vesměs bez systému na náhodu. V 64. minutě naopak hosté po precizně zahraném kopu, a domácími hráči nehlídané přední tyči, zvýšili na 1:3. Nevídané divy se začaly dít až v posledních minutách zápasu, kdy nejdříve Bartoš v 87. minutě po faulu na Pudila z druhé penalty snížil na 2:3. O minutu později přidala hostující Dobříš, které byl za předchozí faul vyloučen hráč Docho, čtvrtý a v nastaveném čase pak i pátý gól. Zápas tak skončil pro domácí fotbalisty debaklem 2:5.

Série porážek u fotbalistů Tatranu Sedlčany trvá. Na domácím hřišti padli s SK Poříčany

„Hosté vyhráli zaslouženě, byli důraznější ve hře, měli dobře propracovaný přechod do útoku a využili naší špatné hry. Naši hráči byli oproti soupeři pomalí, navíc se jim nechtělo bojovat..! Můžeme tak jen soupeři poblahopřát k vítězství. Nejlepším hráčem na hřišti byl hostující Marek Nikl, který hrál jak naši ligu, tak i německou bundesligu. Z našich hráčů vynikal především bojovník Bartoš, své si uhráli i Soldát, Pešek a Brotánek,“ zhodnotil utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.