Tatran potřebné body z Čáslavi neveze

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

ČÁSLAV – Středočeský krajský přebor ve fotbale pokračoval o víkendu už svým sedmým soutěžním kolem. Fotbalisté Tatranu Sedlčany v něm v neděli 22. září zajížděli do Čáslavi, kde na ně čekalo utkání s čáslavskou rezervou. Ta si před týdnem na své konto připsala první podzimní vítězství, Tatranu se zatím nepoštěstilo získat v předešlých šesti kolech ani bod.  Bilance předešlých vzájemných utkáních hraných na čáslavském trávníku hovořila jasně pro FK Čáslav B. V minulém ročníku tu Tatran prohrál vysoko 0:6, v ročníku 2011/2012 to bylo téměř shodných 1:6. Tentokrát byla čáslavská juniorka milosrdnější a porazila Tatran 3:1 po poločase 2:0.

Úvod zápasu hráči Tatranu zaspali a tak hned v první minutě utkání inkasovali po opakované střele Mlynky. Domácí si dále udržovali územní převahu a ještě před koncem prvního poločasu zvýšili opět Mlynkou na 2:0. Ve druhém poločasu fotbalisté Tatranu zabrali, ale skórovat se jim z několika závarů před brankou domácích nepodařilo. Naopak to byl v 64. minutě domácí Král, který přeloboval brankáře Tatranu a zvýšil na 3:0. Domácí poté polevili a tak se čestného gólu dočkali i hosté a upravili Valsou na konečných 3:1 pro domácí. Celých devadesát minut utkání bylo znát, že proti sobě nastoupila mužstva ze dna tabulky, která nutně potřebují body. Hra nijak líbivá nebyla, přesto domácí z minima vytěžili tři důležité body.

Sedmé kolo Středočeského krajského přeboru přineslo řadu zajímavých výsledků a překvapení. Především se změnila podoba čela průběžná tabulky, když doposud vedoucí Dobříš vystřídaly Ovčáry. Fotbalisté Dobříše totiž v sobotu prvně prohráli s Tatranem Rakovník 3:4. Překvapivý výsledek se zrodil i v Jílovišti, které doma dostalo výprask od Benátek v poměru 0:7. Tabulku po sedmém kole vede Sokol Ovčáry se sedmnácti body, druhá Dobříš má bodů šestnáct a třetí Tatran Rakovník doposud získal bodů patnáct. Smutný pro sedlčanské fanoušky je pohled na konec tabulky, kde na posledním místě už sedm kol figuruje Tatran Sedlčany stále bez zisku jediného bodu.

Fotbalisté Tatranu Sedlčany neuspěli ani v Doksech, domů si podruhé přivezli "bůra"

_____________________________________________________

Komentář Jiřího Voráčka, vedoucího mužstva Tatranu Sedlčany:
Tatran začal zápas obrovskou chybou Brotánka a už ve 30. vteřině prohrával 1:0.V 5. minutě se prokličkoval do pokutového území Valsa, domácí hráč mu přišlápl patu už mu zul kopačku,ale faul se nepískal. Ve 14. minutě se vyznamenal Mošnička když vychytal hráče který šel na něj sám. Vyrovnat mohl i Soldát po chybě domácí obrany, ale než se odhodlal ke střele, domácí hráč mu míč skluzem ukopl na roh. Ve 40. minutě udělal chybu Lípa a domácí šli do dvoubrankového vedení. Ve 45. minutě mohl snížit Lípa když si dobře naběhl za obranu, ale šanci vyřešil zbrkle.

Do druhého poločasu udělali trenéři jednu změnu, za Honzu Dvořáka šel na hřiště Ségl. Tatran mohl skórovat po 30. sekundách druhé půle, když šel sám na brankáře Valsa, ale trestuhodně zahodil. V 60. minutě mělo být vyrovnáno po pěkné akci Repetného s Valsou, který přihrál míč jak na podnosu Pudilovi, který ale střílel nad. Do další šance se dostal Valsa, ale trefil obránce. V 64. minutě přišel centr, který minul Ségl a domácí hráč přeloboval Mošničku 3:0.  Za minutu na to už jsme skórovali Valsou po přihrávce Dvořáka. V 77. minutě šel předčasně pod sprchy domácí Mlynka, v 90. minutě jen následoval po druhé žlutí kartě i náš Pešek. Tatran shodil ve druhém poločase se sebe deku a byl lepší než domácí. Škoda že nejsme schopný proměnit obrovské šance, to je náš problém od prvního kola a hloupé branky nás sráží do kolen!