Tatran se topí u dna, doma prohrál 1:4

SEDLČANY – Mužstva ve Středočeském krajském přeboru ve fotbale mají po uplynulém víkendu za sebou odehránu jednu pětinu všech zápasů ročníku 2013/2014. Všechna mužstva před šestým kolem, které se hrálo v sobotu 14. a neděli 15. září, minimálně už získala alespoň bod, jediným mužstvem bez zisku bodu byl Tatran Sedlčany.  Fanoušci Tatranu tedy na domácím stadionu v neděli 15. září čekali, že sedlčanští fotbalisté toto „prokletí“ konečně protrhnou. Čekání to však bylo marné, Tatran dál zůstává beznadějně u dna tabulky krajského přeboru, doma prohrál s TJ Jíloviště vysoko 1:4 (1:2).

Začátek utkání až do 30. minuty patřil opticky sedlčanských fotbalistům a nic nenasvědčovalo tomu, že Tatran odejde ze zápasu s debaklem. Domácí fotbalisté si do té doby vypracovali čtyři šance, přičemž při minimálně dvou měl míč skončit v síti. Trestuhodná byla především 29. minuty kdy domácí hráč šel sám na brankáře, ale nedal. Po této akci hosté převzali iniciativu a až do konce zápasu byli jasně lepším týmem.  První branku vstřelili Kočím v 35. min., další pak o čtyři minuty déle přidal Obermajer. Domácí lehce snížili v 41. minutě Dvořákem po školáckém kiksu hostujícího gólmana. Druhá půle už byla jasně v režii fotbalistů TJ Jíloviště, kteří přidali další branky v 76. min. Pecháčkem a účet zápasu uzavřel v 78. minutě Baseem.

Záznam utkání

_____________________________________________________

Redakční komentář:
Vše nasvědčuje tomu, že červnová povodeň nebyla pro sedlčanské Áčko tím nejhorším, co ho mohlo potkat. Jeho hra se po třiceti minutách zhroutila jak domeček z karet. Po obdržených prvních dvou brankách začali domácí zmatkovat, jejich hra postrádala jakýkoliv systém, hráči ztráceli lacino míče, po kterých následovali rychlé protiútoky hostů. Chyběla kloudná přihrávka, na hřišti se pohyboval soubor deseti domácích hráčů, kteří marně bloudili mezi zkušenými hosty. Domácí za celý druhý poločas ani jednou netrefili branku hostů! Hosté domácím dali lekci v střelecké produktivitě, bojovnosti, souhře a chuti po vítězství, tedy v tom, co sedlčanským fotbalistům schází. Pokud se nestane nějaký fotbalový zázrak, nepřijde rychle někdo, kdo by tým dokázal ať z lavičky či přímo na hřišti usměrnit a zdravě nažhavit, tak tam nejspíš zůstane až do konce sezóny…