Tatran veze do Sedlčan bod za remízu

LIBIŠ – Středočeský krajský fotbalový přebor pokračoval o prvním říjnovém víkendu svým devátým kolem. Fotbalisté Tatranu Sedlčany v něm po domácím úspěchu se Spartakem Příbram zajížděli v sobotu 5. října k dopolednímu utkání se Sokolem Libiš. Domácí fotbalisté sestoupili do ročníku 2013/2014 krajského přeboru z divize a zatím se jim ve středočeském přeboru daří. Po osmi odehraných kolech byli domácí se ziskem patnácti bodů na šestém místě, Tatranu Sedlčany před utkáním patřilo předposlední 15. místo. Osm desítek diváků vidělo za slunečného počasí v Libiši oboustranně bojovný fotbal, který po devadesáti minutách hry skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

První čtvrthodinka utkání proběhla poměrně v klidném tempu mezi oběma šestnáctkami bez jediné vážné šance. Opticky měli v té době převahu domácí, ale i Tatran se občas pokoušel o útok na soupeřovu branku. Což se mu vyplatilo v 20. minutě, kdy sedlčanští fotbalisté vstřelili po kopu od rohového praporku (za přispění domácího hráče) Brotánkem vedoucí branku. Domácí Libiš vyrovnala z trestného kopu v 27. minutě Hrdým přesnou polovysokou střelou z dobrých pětadvaceti metrů. Po vyrovnávacím gólu se na hře obou mužstev mnoho nezměnilo, znovu se hra většinou přesouvala od jedné šestnáctky k druhé. Dva drobné náznaky šancí si znovu vypracoval hostující Tatran, ale gól z nich už do poločasu nepadl. Oba týmy tak odcházeli po pětačtyřiceti minutách do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Na začátku druhého poločasu kopali domácí v 47. minutě další trestný kop z hranice velkého vápna, ale naštěstí střela šla vedle. V dalším minutách hostující fotbalisté hráli zodpovědně a domácí do šancí nepouštěli. Trochu vzruchu mezi domácí fanoušky přinesla až 58. minuta, ale i v té se Tatran se štěstím ubránil. I v dalších minutách sedlčanská obrana vyřešila několik gólových náznaků domácích. Hostující mužstvo se v té době spíše soustřeďovalo na obranu a tak domácí brankář byl téměř bez práce. V 67. min. vystřídal hostujícího Repetného Jan Dvořák, hra se  vyrovnala a Tatran začal víc útočit. V 80. minutě kopali domácí rychle za sebou dva rohy, ale sedlčanská obrana byla namístě. V 83. minutě padl do sítě domácích gól, ale pro postavení mimo hru nebyl uznán. Navíc za protesty dostal sedlčanský hráč Brotánek od rozhodčího žlutou kartu. Hru pak rozkouskovalo trojí střídání hráčů Tatranu, domácím nepomohly ani tři nastavené minuty, ve kterých si vypracovali jednu šanci.

Záznam utkání

„Střelu, po která padl vyrovnávací gól domácích, náš brankář podcenil a prošla mu mezi rukama. Zda byl či nebyl při našem neuznaném gólu ofsajd, jsme nedokázali z hráčské lavičky posoudit. Hráči odvedli dobrý výkon a zisk bodu je určitě znovu nakopl pro další zápasy. Zvláštní ocenění zaslouží Bartoš, který měl být v práci, přesto si dokázal v Německu prohodit službu a nastoupil do zápasu. Doufám že si z něj vezmou příklad i další hráči! Další zápas hrajeme doma v neděli proti Ovčárům,“ shrnul výkon i výsledek Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.