V Úvalech to vypuklo, Tatran bodoval!

STŘEDNÍ ČECHY – Jedenácté kolo krajského fotbalového přeboru přineslo fotbalistům Tatranu Sedlčany konečně první body ze hřiště soupeře. Tatran v neděli 23. října vyhrál na hřišti SK Úval přesvědčivě 4:1! Výsledek je o to cennější, že se jednalo o utkání s mužstvem, které zatím jen třikrát prohrálo a patří mezi pětici nejlepších týmů krajského přeboru.

Jako už tradičně se k průběhu vítězného zápasu vyjádřil vedoucí A mužstva Tatranu Jiří Voráček: „Stalo se něco neuvěřitelného, jeli jsme na pátý celek tabulky krajského přeboru nedostat výprask, místo toho vezeme naprosto zaslouženě tři body. Zápas začal hned naší šancí, kdy unikl po levé straně Soldát, ale jeho přihrávka nenašla úplně volného Martin Valsu. Hned z protiútoku musel předvést výborný zákrok náš brankář Bosák, to samé si zopakoval i při dalších dvou střelách domácích. Ve 22. minutě unikl domácím hráčům Martin Valsa, přeloboval vybíhajícího brankáře, ale k naší smůle skončil míč na břevnu a těsně před brankovou čárou. Naši hráči od této chvíle kombinací přehrávali domácí a byli jasně lepší. Ve 32. minutě Soldát obešel ve čtverci tři domácí hráče a naservíroval míč Martinovi Valsovi a ten nezaváhal – 0:1. Za tři minuty na to už to bylo 0:2, to Kopřiva viděl nabíhajícího Bartůška, ale míč kopaný ze čtyřiceti metrů skončil překvapivě v síti. Znova se potvrdilo, že když se hráč ukopne, padají z toho krásné branky.“

„Druhý poločas začal náporem domácích, soupeřovy šance ale vyřešil výborný Bosák, navíc něco domácí zahodili. Naši útočníci čekali na další šanci jako chřestýš na svojí kořist. A ta přišla v 54. minutě když Martin Valsa vrátil Soldátovi gólovou přihrávku a ten svojí šanci chladnokrevně proměnil – 0:3. Touto brankou jsme otupili domácí nápor, převzali iniciativu a vstřelili další gól Martinem Valsou, který však nebyl uznán pro postavení mimo hru. V 80. minutě mohli domácí hráči zápas ještě zdramatizovat, když kopali penaltu, ale výborný Bosák jí vyrazil na roh. V 82. minutě jsme skórovali počtvrté, to kolmou přihrávkou vybídl Radek Valsa Fejtla k úniku a ten nedal domácímu brankáři šanci – 0:4. Domácí pokazili Bosákovi čisté konto až v 85 minutě – 1:4. Naši hráči předvedli konečně na hřišti soupeře co umějí, hra byla výborná a uznali to i domácí diváci. Pochvalu proto zaslouží celé mužstvo, které odehrálo zápas ve velkém tempu a bez výrazných chyb! Zápas odehráli dobře naši útočníci a Martinovi Valsovi se pomalu vrací střelecká forma. Hvězdou zápasu byl Bosák, který v rozhodujících okamžicích mužstvo podržel. Hodně dřel i Bartůšek, který navíc dobře spolupracoval s Martinem Valsou, a také Soldát, který odehrál svůj nejlepší zápas za Tatran,“ pochválil hráče Jiří Voráček.